Náplně do tiskáren

Hledáte obchod na internetu, který se specializuje na spotřební materiál do tiskáren, kopírek či faxů, ať už se jedná o náplně do tiskáren, cartridge, tonery, inkousty, papíry, fotopapíry nebo tiskové pásky?

Takových internetových obchodů je dnes na trhu celá řada a rozhodně lze tedy z čeho vybírat.

Jak se ale v tom množství informací vyznat a vybrat například správnou náplň do naší tiskárny? Tady je především potřeba znát přesný typ tiskárny, tedy její značku a model.

Pokud vlastníme tiskárnu inkoustovou, náplně do ní nazýváme cartridge. Vybrat lze náplně černobílé nebo barevné. Liší se také velikostí, kdy některé cartridge dosahují objemu až 70 ml. Dalším kritériem je výtěžnost cartridge, která se pohybuje od stovek až po tisíce vytisknutých stran.

náplně do tiskáren

Dále je potřeba se rozhodnout, zda dáme přednost koupi originální náplně či náplně alternativní. Výhodou originálních náplní je především garance kvality inkoustu přímo výrobcem tiskárny, vyšší odolnost vůči zasychání a záruka kompatibility. Nevýhodou je především vyšší cena a také menší objem inkoustu v cartridgích, kdy je tedy potřeba náplně častěji vyměňovat.

Pokud si chceme pořídit náplně do tiskáren levně, dáme asi přednost nákupu alternativních náplní, kde nás zaujme především nižší cena při stejném objemu náplně. Tyto alternativní cartridge bývají plně kompatibilní s mnoha druhy tiskáren od různých výrobců. Tisk při použití těchto náplní je úspornější. Nevýhodou ovšem může být častější zasychání inkoustu, které se může projevit při delším nepoužívání tiskárny.

Některé inkoustové tiskárny mají doplnitelné zásobníky pro úsporný tisk. Tyto zásobníky lze snadno doplnit inkoustem pomocí speciálních refill kitů (například refill kit Crocodile, HP, Canon). Výhodou zde je především vysoká výtěžnost.

Konkrétnější informace nalezneme jistě na mnoha webových stránkách, zabývajících se touto tématikou.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *