Psychologická pomoc

Dnešní uspěchaná doba a náročný životní styl nám mohou přivodit různé situace, mnohdy až krize, kterým občas není možné předejít nebo se jim vyhnout. Často se potom stane, že si s danou situací nedokážeme vlastními silami poradit a hledáme následně pomoc u odborníka.

Psychologická pomoc v takové krizi dokáže nabídnout provázení náročným obdobím, pomoc při hledání určitých konkrétních řešení nebo plánů, jak danou situaci zvládnout.

Konzultace s psychologem však neznamená pouze řešení různých psychických problémů či přímo léčení duševní poruchy. Psychologické poradenství je možno chápat i jako službu klientům, kteří mají zájem pracovat na svém osobním rozvoji, ať už se jedná o soukromý či pracovní život. V takovém případě se může jednat i například o jednorázové konzultace, kdy klient potřebuje slyšet odborný názor psychologa, aby mohl zvážit různé možnosti řešení či získat odstup k dané situaci.

Zvažujete konzultaci a jste z Prahy? Více zde: Psycholog Praha

Osobní i pracovní rozvoj je v dnešní době velmi moderním a vyhledávaným způsobem práce na sobě a bývá orientován na rozvíjení silných stránek osobnosti a předností klienta, které mu mají pomoci být ve své práci úspěšnější a v osobním životě spokojenější.

Psychologové nabízejí terapie v různých směrech a formách, jak individuální – pro jednotlivce, tak i párovou – pro partnerské páry, či rodinnou terapii – pro celou rodinu. Volba té nejvhodnější metody bývá určena po domluvě při objednávce konzultace a záleží především na povaze problému i na představě klienta.

Jako příklad si můžeme uvést několik situací, při kterých klienti vyhledávají psychologická poradenství:

  • Potřebují konzultovat problémy ohledně zaměstnání či studia, změny pracovního zařazení; zvážit různé možnosti řešení.
  • Potřebují konzultovat významná rozhodnutí, ať již partnerská, rodinná či pracovní.
  • Potřebují se poradit, jak řešit konkrétní situace či problémy při výchově dětí
  • Potřebují konzultovat potřebu svého osobního rozvoje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *