Stříbrné náušnice

Od nepaměti se ženy rády zdobí krásnými šperky, touží po rozmanitých prstenech, řetízcích či náušnicích. Pokud nechcete utrácet desetitisíce za drahé šperky, můžete si vybrat půvabné kousky v kategorii stříbrných šperků. Na výběr je nepřeberné množství designových kousků za příznivé ceny, které vás jistě osloví a určitě budete mít z čeho vybírat. Jestli se právě nyní zamýšlíte nad tím, že byste si rády pořídily nové stříbrné náušnice, kterých není nikdy dost, je tento článek určený právě pro vás.

Vybírat můžete z decentních kousků, které jsou vyrobeny čistě ze stříbra, případně zdobené nenápadnými prvky, nebo se například můžete zaměřit i na výraznější drahé kameny, které jsou do náušnic elegantně zasazeny. A jak už jsme zmínili, stříbrných náušnic není nikdy dost; nemusíte mít pouze jedny. Můžete si pořídit univerzální na každodenní nošení, společenské, které se budou hodit k šatům do společnosti, náušnice na jarní, letní či zimní sezónu. Z široké nabídky si vyberete buď podle nálady či příležitosti nebo také podle tvaru obličeje. Výběr náušnic podle tvaru obličeje bývá často opomíjen, i když právě tvar obličeje je při výběru dost důležitý, protože podle vhodně zvolených náušnic můžeme zvýraznit naše přednosti a naopak šikovně zakrýt naše nedostatky.

Výběr náušnic podle tvaru obličeje

Čtvercový typ obličeje

Obličej tohoto typu se vyznačuje výraznějšími hranami, které je potřeba mírně zjemnit. K tomuto typu se tedy hodí podlouhlé náušnice, které obličej příjemně prodlouží a kruhové tvary náušnic dodají obličeji jemnost. Ženy s tímto typem obličeje by se měly raději vyvarovat hranatým masivním náušnicím, které u nich mohou působit hrubším dojmem.

Kosočtvercový typ obličeje

Tento typ obličeje se vyznačuje úzkým čelem a dominantnější bradou. Zde se doporučuje zvolit stříbrné náušnice dvoudílné, které mají dominantní horní i spodní část. Můžete vybrat náušnice, které mají tvar slzy, nebo jsou zdobeny výraznějšími kamínky.

Oválný typ obličeje

U tohoto typu obličeje je možno zvolit jakýkoliv typ náušnic. Podlouhlejší proporce a téměř dokonalý tvar obličeje vám dávají možnost pustit se do jakýchkoliv experimentů při výběru stříbrných náušnic. Můžete si klidně zvolit i různé geometrické tvary typu čtverec, mnohoúhelník či trojúhelník, fantazii se zde meze nekladou.

Podlouhlý typ obličeje

U tohoto typu obličeje výrazně dominuje jeho výška. Případné nesymetrické rozměry zde lze vyrovnat optickým rozšířením obličeje, proto je vhodné zvolit krátké a široké náušnice, které by ještě více neprotahovaly obličej.

Kruhový typ obličeje

Ženy s tímto typem obličeje působí roztomilým výrazem, jejich obličej vypadá svěže a mladě. I tyto ženy by při výběru náušnic měly sáhnout po podlouhlých typech šperků, které podtrhnou jemnost jejich rysů.

Typ obličeje ve tvaru srdce

U tohoto tvaru obličeje je potřeba více zvýraznit spodní část, čehož lze docílit náušnicemi, které budou mít výraznější zakončení. Pokud zvolíte náušnice, které budou mít mohutnější spodní část, určitě neprohloupíte.

Při nákupu šperku dbejte zároveň na kvalitu jeho zpracování. Pokud zvolíte stříbrné náušnice s kamínky, je potřeba věnovat pozornost jejich usazení. Jestliže jsou kamínky pouze přilepené, nejedná se o dobře vyrobený šperk. Takto usazený kamínek se při běžném nošení může celkem snadno odlepit. Dobře zpracované šperky mají kamínky usazené v tzv. „krápnách“, které je spolehlivě drží na místě.

Dále věnujte také pozornost označení šperku. Dle platného zákona musí být šperky označeny puncovním znakem.

Udělejte si tedy radost nákupem nových náušnic, výběr neuspěchejte a nový šperk si užívejte.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *