Výběr vhodného toneru

Také se vám občas stane, že potřebujete něco důležitého vytisknout a kontrolka na vaší laserové tiskárně na vás bliká, že potřebuje vyměnit toner? Jak ale vybrat ten správný toner? Je tedy v první řadě potřeba si ujasnit, jaký typ požadujeme. Vybrat si můžeme buď originální, alternativní nebo renovovaný toner.

Výrobci tiskáren doporučují rozhodně vybrat originální toner, tedy toner vyrobený stejnou společností, která vyrobila i vaši tiskárnu. Takový toner se vyznačuje především vysokou kvalitou a zároveň zde máte jistotu, že toner bude kompatibilní s vaší tiskárnou. Cena takového toneru je ovšem poněkud vyšší, než u tonerů renovovaných. Platíte zde především za kvalitu, ale také za značku.

Pokud ovšem chcete levnější tonery a kvalita není vaším nejvyšším měřítkem, můžete si pořídit tonery renovované, které se získají naplněním původního originálního toneru tonerovým práškem, čímž svůj toner zrenovujete a můžete opět používat. Tento způsob tisku bude levnější, ale nebude už natolik kvalitní, jako při použití originálního toneru.

Jako třetí způsob je možno použít alternativní toner, který v sobě kloubí levnější cenu při zachování kvality. Zde se doporučuje používat hlavně ověřené alternativní tonery, které dokáží plně nahradit originální tonery. Je tedy potřeba zaměřit se na nákup produktů od ověřených a spolehlivých prodejců či výrobců, kteří vám zaručí kvalitu dodávaného zboží. Před nákupem se tedy rozhodně vyplatí zjistit si potřebné informace o firmě, u které chcete nakupovat, včetně například recenzí od dalších zákazníků.

Při nákupu toneru je také vhodné se zaměřit na výtěžnost toneru, což je ukazatel, který ukazuje, kolik stránek je schopen toner vytisknout při 5 % pokrytí papíru tonerovým práškem. Těchto udaných 5 % je daná společná norma, týkající se všech tiskáren, čímž je umožněno tonery dobře porovnávat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *